Środa, 29 sierpnia 2012Apel o pomoc dla polonijnego liceum

Drodzy Przyjaciele! Największe liceum polonijne w Polsce, w którym uczy się obecnie prawie 80 uczniów pochodzących ze Wschodu znajduje się w tragicznej sytuacji finansowej! Zanim pojawiły się problemy szkoły była ona finansowana przez Ministerstwo Edukacji (70%) i Senat RP (30%). W 2011 r. zmieniły się reguły finansowania i w tej chwil brakuje 30% środków, które dotychczas przekazywane były przez Senat. Z powodu konieczności przeprowadzenia remontu i utrzymania młodzieży na stancji, a także zaprzestania finansowania przez dotychczasowych sponsorów ważą się obecnie losy przyszłości naszego Liceum, tak bogatego przecież w tradycje i dumę z wykształcenia setek mądrych absolwentów, którzy będą służyć Polsce.


Dlatego postanowiłam uruchomić akcję spłacenia zaległej faktury za wyżywienie uczniów naszej szkoły. Wierzę, że wiele małych wpłat pomoże wspólnym siłami uzbierać 69.336,70 zł. Ktoś kiedyś pięknie powiedział, że skała nie pęka przez siłę kropli, ale przez częstotliwość z jaką one kapią. Dlatego liczę, że każdy kto przeczyta nasz apel dołoży swoją kroplę, która pozwoli nam zniszczyć skałę zaległych zobowiązań.


Dziękuję z całego serca za wkład i zaangażowanie dotychczasowym Darczyńcom. Dzięki ich hojnemu wsparciu udało się zebrać dotychczas 23.730,01 zł!Fundacja "Dla Polonii"Więcej informacji na temat akcji oraz sposobu udzielenia pomocy