Środa, 31 lipca 2013Odpowiedź na oświadczenie p. Marka Wojciechowskiego

Ryki, dnia 31.07.2013 r.Szanowny Pan
Marek Wojciechowski
Sekretarz Zarządu Okręgowego PiS
w Lublinie


W związku z Pana oświadczeniem przesłanym do Koła ŚZŻAK w Rykach oraz artykułem, który ukazał się na portalu internetowym Naszego Dziennika pt. „Radni PiS przeciw „Orlikowi” zamierzam przedstawić wyjaśnienie, gdyż zaszło duże nieporozumienie, krzywdzące obie strony.


Pragnę poinformować, iż podczas mojej rozmowy z dziennikarzem Naszego Dziennika, która miała miejsce w dniu 29 lipca b.r. nie padło z moich ust stwierdzenie, iż radni Rady Miejskiej w Rykach, którzy nie poparli wniosku należeli do PiS. Podczas tej rozmowy stwierdziłem jedynie, że niektórzy z nich startowali w wyborach z listy PiS-u i do jego struktur obecnie nie należą. Trudno mi na obecną chwilę ocenić dlaczego na łamach Naszego Dziennika została błędnie zacytowana moja wypowiedź. W tej sprawie również zamierzam przesłać do redakcji czasopisma odpowiednie oświadczenie.


Mam ogromną nadzieję, iż Pan zrozumie całą sytuację, a moje wyjaśnienie pozwoli rozwiązać niepotrzebnie powstałe nieporozumienie. Przesłane przez Pana oświadczenie oczywiście zamieszczę na stronie internetowej Koła AK w Rykach.
Z poważaniem

Krystian Pielacha
Prezes Koła ŚZŻAK w Rykach