Środa, 31 lipca 2013Sprostowanie do redakcji Naszego Dziennika

Ryki, dnia 31.07.2013 r.

Redakcja
Naszego Dziennika

W artykule autorstwa pana Zenona Baranowskiego pt. „Radni PiS przeciw „Orlikowi” zamieszczonym na łamach Naszego Dziennika w dniu 30 lipca br. zacytowana została moja wypowiedź, w której rzekomo twierdzę iż część radnych Rady Miejskiej w Rykach, którzy nie poparli wniosku o nadanie rondu imienia M. Bernaciaka „Orlika”, należy do PiS. W mojej wypowiedzi padło jedynie stwierdzenie, iż część tych radnych startował z list PiS-u do wyborów, lub dawniej do struktur tej partii należała. Obecnie do PiS nie należą. Trudno mi zrozumieć dlaczego moja wypowiedź została błędnie zacytowana i jakie były tego przyczyny.


Pragnę dodać, iż udzieliłem krótkiego, trwającego około dwóch minut wywiadu, przekazując jedynie powyższą informację. Następnie z przyczyny związanych z brakiem zasięgu telefonicznego (co wielokrotnie przerywało rozmowę), poprosiłem dziennikarza o rozmowę w godzinach późniejszych jak już będą w pełni dogodne warunki do jej przeprowadzenia. Jednak nie otrzymałem ponownego telefonu.


W związku z zaistniałą sytuacją zwracam się z prośbą o zamieszczenie sprostowania na łamach Naszego Dziennika oraz przesłania do biura PiS Okręgu Lublin pisma wyjaśniające, iż przytoczona przez Państwa wypowiedzi de facto nie padły z moich ust.Z poważaniem

Krystian Pielacha
Prezes Koła ŚZŻAK w Rykach